skip to Main Content
 • 20.03.2019 —> Havan database verileri yedeklemenin önemi hakkında

  12 Nisan 2014 Tarihli Sayı : 28970 no ile yayınlana resmi gazetedeki ilgili madde gereğince ;

  Eczane defter ve kayıtları

  MADDE 45 – (1) Eczanede satışı yapılan tüm ilaçlar elektronik ortamda kaydedilir. Bu kayıtlar denetimlerde istenilmesi hâlinde sunulmak üzere saklanır.


  Eczane yazılımlarına ait yedekleme işlemlerinin önemini daha önce bir çok kez sözlü olarak tarafınıza iletilmiş olması lazım.

  Fakat bazı kullanıcılarda son aylarda yaşanmış olan bozulan hard disk, virüs bulaşması veya hack olaylarından dolayı, bu kullanıcılarda 10-30 gün öncesindeki yedeklere geri dönüş yapılabilmiş, 1 kullanıcıda hiç bir yedeğe ulaşılamadığından yeni kurulum yapılmıştır.

  Verilerinizin bir kaç günün eksik olması bile zamanı geldiğinde sizler için kritik değer taşımaktadır. Konu ile ilgili olarak geçmişte yayınlanan tebliğde de denetimlerin yazılımlar üzerinden yapılacağı ve yazılım-bilgisayar değişikliği gibi durumlarda bile eski yedeklere ulaşılabilir olma sorumluluğunun eczacıda olduğu belirtilmişti.

  Piyasadan veya bizden temin edeceğiniz 500GB veya 1 TB USB harici bir disk alarak günlük yedeklemelerinizi bu cihaz içinde saklamanızı önemle rica ediyoruz.

  Saygılarımızla

  HavanSOFT

 • 11.11.2019 —> Selçuk ecza deposu mükerrer fatura aktarımı hakkında

  Sayın Kullanıcımız,

  Gün içinde sizlerden gelen Selçuk Ecza Deposu Mükerrer aktarım şikayeti incelenmiş, sorunun Havan kaynaklı olmadığı tesbit edilmiştir.

  Selçuk Ecza Deposu , Fatura no kısmında değişiklik yapmış, Eski Fatura No : 1A3334455   Yeni Fatura No : A1A20190003334455

  Şekline getirilmiş 1A ile başlıyanlar artık A1A2019000 şeklinde değişiklik yapılmış, geçmiş faturalarıda bu şekilde düzeltmişler, bu konuda bize de bir bilgi verilmedi.

  E-fatura aktarımı sırasında fatura noları değiştiği için, aktarılmamış görmüş ve tekrar aktarmış olabilirsiniz.

  Geçmişe dönük fatura aktarımlarda, fatura son hanelerine bakara dikkatli olunması gerekmektedir.

  Not: Mükerrer aktarım var ise yeni fatura noya göre olan faturalar silindikten sonra, eski fatura üstüne gelerek karekod işlemlerinden İTS Bildir yapılmalıdır

  Saygılarımızla.

 • 01.08.2019 Teknik Destek Talepleri Hakkında Bilgilendirme.

  Sayın Kullanıcımız ,

  • Gün içindeki teknik destek talepleriniz ile ilgili lütfen aşağıda belirttiğimiz konulara dikkat ederek bizlere zaman kazandırmanızı rica ediyoruz.
  • Öncelikle sorun veya talebiniz gerçekten hemen çözülmesi gerekmiyorsa, işleyişinizi engellemiyor ise acil veya çok önemli şeklinde talepte bulunmayınız.
  • Hemen çözülmesi gerekmeyen durumlarda, eczane müsait olduğu zaman dilimlerinde arayınız.
  • Uzak destek almanız gerektiğini düşünüyorsanız, uzak destek yazılımını önceden çalıştırınız.
  • Sorununuzun çözümü yapılırken, aksi belirtilmiyor ise lütfen telefonda bekleyiniz, sizlerin zamanını düşünerek ihtiyaç olmayan durumlarda işlem sonunda bilgi vereceğimizi belirtiyoruz.
  • Bağlantı sırasında bilgi vermeden ekranları kullanmayınız, özellikle database işlemleri sırasında ekranlarını kapatmayınız.
  • Ürün içerik ve fiyatlarında hata var ise telefonla değil, ürün üstündeyken sağ tıkda ” Ürün Hata Bildir” ekranını kullanınız.
  • Bizlere her konuda destek@havansoft.com üzerinden ulaşabilirsiniz, gönderilen her maile mutlaka cevap veriyoruz.(spam klasörüne düşer ise güvenli mail olarak işaretleyiniz .)
 • 01.07.2019 —> Whatsapp Duyuru Hattımız

  Duyuru ekranımız genelde okunmadan kapatıldığı için önemli duyurular görülmemektedir.

  Genel bir sorunda yüzlerce telefona bakıp aynı şeyleri tekrarlamak, sunduğumuz iş ve destek kalitemizi olumsuz etkilerken sizlere de zaman kaybı yaşatmaktadır. 

  Lütfen Whatsapp,Sms üzerinden en az bir telefon numaranızı Eczane Adı – Ad Soyad belirterek iletiniz.

  Whatsapp Hattımız şimdilik sadece önemli duyuruları yapmak için kullanılacaktır, destek hattı değildir.

  Anlayış ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

 • 01.04.2019 —> Ürün içerik ve hata bildirimi

  Ürünlerde fark ettiğiniz fiyat ve içerik yanlışlıklarında, Ürün Hata Bildir Ekranını kullanmanız genel olarak sözlü söylemlerden veya değiştirip geçmenizden çok daha faydalıdır.

  Sözlü bildirimler atlanabiliyor, fakat buradan yapacağınız bildirimlere tek tek bakılarak gereken düzenleme yapılmaktadır.

  Bu ekrandan yapılan bildirimler genel olarak düzenlenerek tüm kullanıcılara yansıtılmasını ve iki tarafında zaman kazanmasını sağlamak amacıyla yapılmıştır.

  1.) Ürünün üzerinde iken “Sağ Tık Menüsünde” bulunan ürün hata bildiri seçiniz.

  2.) Açılan ekran üzerinden hata türü seçerek mesajınızı yazıp gönder demeniz yeterlidir.

 • 10.03.2019 —> Değişen mesai saaatlerimiz hakkında

  Sayın kullanıcımız ;

  15 Mart 2019 itibari ile ;  Pazartesi – Cuma 09:00 – 18:30Cumartesi 09:00 – 15:00  olarak değişmiştir.

  Saygılarımızla

No questions matching current filter
Back To Top